Kolegijum opštine Gračanica odlučio je na današnjoj sednici da se pristupi sprečavanju nelegalne gradnje na teritoriji ove opštine. Prema najavama, građevinska inspekcija opštine Gračanica krenuće narednih dana u kontrolu potrebne dokumentacije za gradnju svih objekata na teritoriji ove opštine. “U tom cilju preduzećemo sve zakonom utvrđene mere, pa i one nejnepopularnije, izdavanje rešenja o rušenju nelegalno sagrađenih objekata. Građevinska inspekcija će u narednom periodu pojačati svakodnevne kontrole na gradilištima i proveravati valjanost dokumentacije“, navodi se u saopštenju opštine Gračanica dostavljenom KIM radiju. Na kolegijumu, kojem je predsedavao gradonačelnik opštine Gračanica, Bojan Stojanović, odlučeno je da će “svako ometanje rada inspekcijskih službi biti prijavljeno policiji“. U saopštenju se dodaje da će se u takvim slučajevima dalja kontrola izgradnje objekata u Gračanici i njihovo rušenje obavljati uz asistenciju policije.
NAJNOVIJE VESTI
Lakroa sa gradonačelnicima i predstavnicima školstva i zdravstva na severu Kosova
2 min čitanja IZVOR: Kim
Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine
1 min čitanja IZVOR: Koha

